سویق مرسلین

مصرف سویق در زمان بارداری مادر

مصرف سویق در بارداری

بارداری حالتی است که در آن مادر به خاطر شرایط جدیدی که بر بدن او حاکم می شود دچار ضعف روحی و جسمی می شود. این ضعف از بُعد روحی در حالاتی مانند افسردگی و از بُعد جسمی درحالاتی مانند کم خونی، ضعف عمومی، کمبود کلسیم و استخوان درد و… مشاهده می شود.

البته این حالات بر همدیگر تاثیرگذار هستند؛ مثلا ضعف و بی حالی عمومی می تواند در افزایش ناراحتی های روحی موثر باشد.
باتشکیل جنین ، بخشی از خون و مواد غذایی بدن مادر در تودۀ جنین انباشته می شود. با افزایش رشد جنین؛ خون، کلسیم و مواد غذایی از بدن مادر کاسته می شود تا جایی که اگر این کاستی ها جبران نشود تاثیرات سویی بر مادر و جنین خواهد گذاشت.

از بهترین موادی که می تواند بدن مادر و جنین را در حالت مطلوب نگه دارد، سویق است.

بُکَیْرُ بْنُ مُحَمَّدٍ قَالَ‏: کُنْتُ عِنْدَ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ الصَّادِقِ ع فَقَالَ لَهُ رَجُلٌ یَا ابْنَ رَسُولِ اللَّهِ یُولَدُ الْوَلَدُ فَیَکُونُ فِیهِ الْبُلْهُ وَ الضَّعْفُ فَقَالَ مَا یَمْنَعُکَ مِنَ السَّوِیقِ‏ اشْرَبْهُ وَ مُرْ أَهْلَکَ بِهِ فَإِنَّهُ یُنْبِتُ اللَّحْمَ وَ یَشُدُّ الْعَظْمَ وَ لَا یُولَدُ لَکُمْ إِلَّا الْقَوِی طب الأئمه (علیهم السلام) صفحه۸۸‏
راوی می گوید: خدمت امام صادق (ع) بودم که شخصی عرض کرد: فرزندی برای من متولد شده که بیمار و ضعیف است.

امام(ع) به او فرمود: چه چیزی تو را از خوردن سویق منع می کند؟ بخور و به خانواده ات بخوران؛ چرا که سویق گوشت را می رویاند و استخوان را محکم می کند و از شما فرزندی متولد نمی شود مگر اینکه قوی باشد.

منظور از سویق، سویق گندم و جو است که در مورد آن در بخش خود بحث شده است. مطلب مهم این است که امروزه گندم سلامت کافی برای اثربخشی ندارد بلکه بدتر از آن شماری از بیماری ها می تواند بخاطر مصرف همین گندم ناسالم باشد.

  • مشاهده شده است مصرف سویق گندم به شدت باعت چاقی مفرط می شود.

امروزه جو، از نظر عملیات سبوس گیری، مصرف کود شیمیایی، سم و کشت دیم شرایط بهتری نسبت به گندم دارد.

بنابراین به خانم های باردار توصیه می شود به صورت متناوب در فاصله های زمانی (بسته به شرایط بارداری) از سویق جو استفاده کنند.

نکته: همچنین از سویق استخوانساز برای جبران کمبود کلسیم و از سویق خونساز برای جبران کمبود آهن یا هموگلوبین می توان بهره مند شد.

ورود به فروشگاه اینترنتی سویق

رسانه های همکار
© 1396 - 1401 - کلیه حقوق این فروشگاه متعلق به وب سایت رسمی سویق مرسلین و فروشگاه اینترنتی سویق مرسلین می باشد و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً حرام است.
میزبانی هاست و دامنه: نقش بلیغ
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.